Mind & Soul Blog

MIERZALNE EFEKTY ROZWOJU UMIEJĘTNOŚCI MIĘKKICH (CASE STUDY)

PROJEKT

Rozwijanie kluczowych umiejętności miękkich w firmach nie musi być ani długie, ani trudne!

Dowiedliśmy tego razem z zespołem innowacji Santander Consumer Bank SA podczas zeszłotygodniowego SantanderWeek we Wrocławiu.

W ramach wydarzenia, Maciej Szturmowicz z Mind & Soul Business zrealizował krótki warsztat group coachingowy pod tytułem:

Ekologia osobista – zadbaj o siebie i swoją motywację do działania!

Jakie były mierzalne efekty tego projektu?

MIERZENIE EFEKTÓW PROJEKTU

Naszą misją jest faktyczny rozwój świadomości i umiejętności miękkich na masową skalę w firmach.

Ten typ rozwoju może być czasem łatwy i przyjemny, a czasem trudny i męczący – jak na przykład praca z ograniczającymi przekonaniami.

Dlatego też po naszych projektach nie mierzymy satysfakcji uczestników (nie chcemy być identyfikowani z branżą rozrywkową) tylko ich odczuwany poziom świadomości oraz posiadanych umiejętności miękkich.

W naszym warsztacie dla Santander Consumer Bank SA wzięło udział ok. 20 pracowników banku, którym na koniec spotkania zadaliśmy tylko jedno pytanie feedback z prośbą o dwie odpowiedzi w skali od 0 do 10:

Do jakiego stopnia byłeś(łaś) świadomy(a) tego, co Cię motywuje przed dzisiejszym warsztatem i po nim?

Chcielibyśmy się teraz krótko podzielić wynikami tej krótkiej ankiety.

EFEKTY

W efekcie przeprowadzonego warsztatu, średni poziom świadomości uczestników na temat tego, co ich motywuje do działania wzrósł o 31%, z poziomu 5,9 do poziomu 7,7 w skali od 0 do 10.

Zanotowaliśmy też 200% wzrost liczby osób z wysoką, odczuwaną świadomością tego, co je motywuje do działania (poziom ≥ 7 w skali od 0 do 10) – liczba tych bardziej świadomych osób wzrosła z 6 w momencie rozpoczęcia warsztatu do 18 po jego zakończeniu.

Wyniki innych naszych projektów pokazują, że pierwsze, pozytywne efekty tego typu są świetnym prognostykiem bardziej efektywnych działań biznesowych , zwiększonego zaangażowania  i mnóstwa nowych pomysłów na rozwój osobisty w pracy oraz poza nią.

Czego serdecznie życzymy wszystkim uczestnikom naszego warsztatu!

#

Sprawdź, na jakie wyzwania biznesowe odpowiadamy naszymi programami rozwoju

Leave a comment

Share
Share12
Tweet
+1