Mind & Soul Blog

Nowa Era Motywacji – nasz artykuł w Miesięczniku Benefit

Serdecznie zapraszamy do lektury wakacyjnego wydania Miesięcznika Benefit!

W naszym artykule pt. NOWA ERA MOTYWACJI opisujemy w nim kluczowe wyzwania polskich pracowników oraz to, jak mogą na nie odpowiadać pracodawcy.

Szczegółowa analiza danych z raportu Nowa Era Motywacji przygotowanego przez Mind & Soul Business oraz HAYS Polska skłoniła nas do sformułowania następujących tez:

1. W większości firm konieczne jest dużo głębsze zrozumienie, kim są ich pracownicy, jakie mają wyzwania i jak dana firma może im pomóc odpowiedzieć na te wyzwania.

2. Bardziej niż kolejnych benefitów pracownicy potrzebują więcej uwagi, zrozumienia i realnego wsparcia ze strony swoich pracodawców.

3. Wzrasta rola głębszych relacji, motywowania pozafinansowego i częstszych, bardziej wartościowych interakcji pomiędzy menedżerami a ich pracownikami.

4. Większość sposobów motywowania pozafinansowego może być z powodzeniem realizowana przez samych menedżerów, a nie w ramach szerszych programów motywacyjnych. Do takiego motywowania menedżerowie potrzebują jednak dużo lepiej rozwiniętych umiejętności miękkich i przywódczych

5. Konieczna jest gotowość do ciągłego zmieniania się po stronie samych firm po to, żeby ich pracownicy czuli się lepiej i mogli pracować bardziej efektywnie. Motywowanie nowej generacji to już nie kwestia programów HRowych, a raczej – systematycznego, świadomego działania całej firmy.

Serdecznie zapraszamy do lektury całego artykułu oraz pobrania pełnego, darmowego raportu Mind & Soul Business oraz HAYS Polska

#

Sprawdź, na jakie wyzwania pracownicze odpowiadamy naszymi programami rozwoju

Leave a comment

Share
Share12
Tweet
+1